Kategorie
Bez kategorii

Osocze bogatopłytkowe PRP

Osocze bogatopłytkowe PRP

OPIS STOSOWANIEJ TECHNOLOGII

Technologia oparta na osoczu bogatopłytkowym stosowana jest z ogromnymi sukcesami od ponad 10 lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii.  Szczególnie w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia.

Osocze bogatopłytkowe – „wampirzy lifting” przeznaczony jest dla pacjentów:

  • wymagających rewitalizacji skóry twarzy (skóra zmęczona, bez napięcia, niejednolity kolor, skóra wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku)
  • z oznakami starzenie skóry ( fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)
  • po zabiegach medycyny estetycznej (regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia)
  • z łysieniem typu męskiego
  • poszukujących produktów naturalnych
  • z ryzykiem wystąpienia alergii.

WSAKAZANIA I EFEKTY

Sam zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego trwa około 1 godziny. Przed wykonaniem wstrzykiwań osoba wykonująca zabieg musi pobrać od pacjentki około 8 ml krwi. Następnie musi oddzielić erytrocyty (czerwone krwinki) od osocza zawierającego płytki krwi. Wykorzystuje wówczas specjalistyczną wirówkę zawierającą odpowiedni jałowy żel – dzięki temu zachodzi rozdział krwinek od osocza zawierającego trombocyty (płytki krwi). Kolejno do osocza zawierającego płytki krwi dodawany jest czynnik aktywujący trombocyty do produkcji cytokin. Jako czynniki aktywujące płytki krwi stosuje się zazwyczaj chlorek wapnia bądź trombinę. Cytokiny z kolei są białkami, które stymulują procesy wzrostowe komórek.

Zabieg z użyciem tak przygotowanego osocza bogatopłytkowego będzie przeprowadzany na zasadzie mezoterapii lub wolumetrii. Jeśli chodzi o metodę z zastosowaniem mezoterapii za pomocą iniekcji wprowadzi bezpośrednio do skóry preparatu osocza bogatopłytkowego. Metoda wolumetrii polega z kolei na modelowaniu konturów twarzy, czyli wprowadzeniu preparatu osocza bogatopłytkowego liniowo wzdłuż zmarszczek za pomocą iniekcji.

PRZECIWWSKAZANIA 

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczna i nie zagraża zdrowiu, jeśli zabieg przeprowadzono jest w sprawdzonym miejscu i u specjalisty.